instalacja anten RTV i SAT, montaż, serwis, naprawa instalacji antenowych, Katowice i miasta ościenne, Śląsk, uchwyty ścienne TV do zawieszenia telewizora na ścianie, anteny satelitarne, telewizyjne oraz radiowe, do odbioru kanałów telewizji naziemnej DVB-t, tunery satelitarne, dekodery, czasze satelitarne, konwertery, stojaki i maszty antenowe, sprzęt do instalacji anten, kable antenowe, przewody połączeniowe Audio-Video ...

DVB-s satelitarna telewizja cyfrowa ...


Telewizja satelitarna wykorzystuje nadajniki (tzw. transpondery) umieszczone na sztucznych satelitach Ziemi. Zaletą tego sposobu emisji jest możliwość pokrycia sygnałem ogromnych obszarów przy użyciu tylko jednego nadajnika oraz możliwość dotarcia z sygnałem do obszarów, na których tworzenie sieci nadajników naziemnych jest niemożliwe lub nieopłacalne.
 
Sygnał jest nadawany z ziemi z ośrodka nadawczego łączem mikrofalowym (Up-link) na pokład satelity znajdującego się na ustalonej pozycji orbity geo-stacjonarnej. Przekaźnik zamontowany na pokładzie satelity nadaje odebrany sygnał z powrotem w kierunku Ziemi (Down-link) pokrywając zasięgiem określony obszar powierzchni. Na jednym satelicie znajduje się wiele takich przekaźników. Obecnie nadawane są niemal wyłącznie systemy cyfrowe, które pozwalają na nadawanie kilkuset kanałów z jednej pozycji satelitarnej. Najbardziej popularne w Polsce pozycje satelitarne to 13°E Hot Bird (NC+, Cyfrowy Polsat, Telewizja na kartę, Orange TV i polskojęzyczne kanały free-to-air (FTA), oraz 19,2°E Astra (TV Trwam). Niewielka różnica kątowa pozwala na równoczesny odbiór obydwu satelitów z jednej anteny (tzw. układ zeza lub monoblock).

Telewizja satelitarna to system nadawania programów telewizyjnych przeznaczonych do odbioru przez indywidualnych i zbiorczych odbiorców za pomocą urządzeń składających się z anteny satelitarnej z konwerterem i odbiornika satelitarnego podłączonego do odbiornika telewizyjnego.

W naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo: